česky english

Síťová řešení

Počítačové sítě jsou dnes nepostradatelnou součástí našich životů. Počítač sám o sobě je sice použitelný, ale připravujete se tak o mnohé funkce moderních operačních systémů a na nich založených aplikací. Počítačovou síť používá v dnešní době téměř každý, ať už se jedná o připojení k Internetu nebo propojení několika počítačů v domácnosti či několika desítek počítačů ve společnosti. Sítě jsou používány ke sdílení souborů, ke spouštění aplikací umístěných na serveru, k hraní počítačových her v módu multiplayer nebo při surfování na Internetu. Naše společnost nabízí tvorbu síťových řešení v oblasti Praha, Žďár nad Sázavou, Vysočina.

S dráty i bez nich - kabelové připojení a WiFi

Jednou z možností, jak vytvořit síť je propojení počítačů pomocí síťových kabelů. Toto řešení je výhodné z hlediska své spolehlivosti a rychlosti. Není ovšem příliš výhodné, pokud potřebujete spíše mobilitu, snadnost připojení nebo pokud jste fandy moderních technologií. Pro tyto jedince je výhodná síť bezdrátová, do které se můžete připojit, pokud vlastníte bezdrátovou síťovou kartu a příslušná síť je v dosahu adaptéru.

Kdo by si nepřál připojit se k internetu nebo v vnitropodnikové síti téměř odkudkoli. S bezdrátovou sítí můžete surfovat třeba na terase svého domu. Pokud používáte notebooky či jiná mobilní zařízení s WiFi technologií, nebudete již nikdy chtít zprátky řešení drátové. WiFi poskytuje především komfort při práci bez drátů.

Slabinou sítě WiFi je bezpečnost. Naše společnost provede takové nastavení síťových prvků, že se do bezdrátové sítě připojí pouze osoby autorizované. Osoby cizí nebudou mít do sítě přístup, nebudou tedy moci využívat Vašeho internetového připojení či jiných síťových zdrojů.

Námi poskytované služby v oblasti sítí a síťová řešení

V této oblasti se snažíme, aby byla námi navržená síť co možná nejvíce flexibilní a s minimálními nároky na údržbu. Potřebné teoretické i praktické znalosti jsou zaručeny síťovými certifikáty CISCO (viz. firemní dokumenty).

Vybrané služby (síťová řešení):

  • Návrh síťové topologie
  • Bezdrátové sítě WiFi
  • Konfigurace síťových protokolů
  • Konfigurace routerů, firewallů, síťových karet, síťových tiskáren a jiného síťového HW
  • Konfigurace síťových aplikací
  • Konfiguarce serverů